1936 yilgi yozgi Olimpiya o'yinlarida yengil atletika - Erkaklar 200 metr - Athletics at the 1936 Summer Olympics – Mens 200 metres
Erkaklar 200 metrga XI Olimpiada o'yinlarida | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Joy | Olimpiastadion: Berlin, Germaniya | |||||||||
Sanalar | 4 avgust (qizg'in va chorak final) 5 avgust (yarim final va final) | |||||||||
Raqobatchilar | 44 23 millatdan | |||||||||
Medalchilar | ||||||||||
| ||||||||||
The Erkaklar 200 metr sprint hodisasi 1936 yilgi Olimpiya o'yinlari 4 avgustdan 5 avgustgacha bo'lib o'tdi. Finalda g'alaba qozondi Amerika Jessi Ouens, 2-chi Mak Robinzonga boradi (beysbol Jekining ukasi). "[1]
Natijalar
Issiqlik
Sakkizta qizishning har birida eng tezkor uchta yuguruvchi chorak finalga yo'l oldi.
Bittasini qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Uil van Beveren | Gollandiya | 21.4 | |
2 | Tomas Besvik | Argentina | 22.1 | |
3 | Mutsuo Taniguchi | Yaponiya | 22.2 | |
4 | Antonio Salcedo | Filippinlar | ||
5 | Xose de Almeyda | Braziliya | ||
6 | Aristidis Sakellariou | Gretsiya |
Ikkala issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Tinus Osendarp | Gollandiya | 21.7 | |
2 | Egon Schein | Germaniya | 22.0 | |
3 | Alan Pennington | Buyuk Britaniya | 22.1 | |
4 | Masao Yazava | Yaponiya | 22.4 | |
5 | Per Dondelinger | Frantsiya | ||
6 | Xaver Frik | Lixtenshteyn |
Uchta issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Jessi Ouens | Qo'shma Shtatlar | 21.1 | = YOKI |
2 | Li Orr | Kanada | 21.6 | |
3 | Karl Neckermann | Germaniya | 21.8 | |
4 | Artur Suini | Buyuk Britaniya | 22.1 | |
5 | Nemesio de Guzman | Filippinlar | 22.9 | |
6 | Gunnar Kristensen | Daniya | 23.1 |
To'rtinchi issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Bryus Xumber | Kanada | 22.1 | |
2 | Dyula Gyenes | Vengriya | 22.1 | |
3 | Feliks Rinner | Avstriya | 22.4 | |
4 | Pol Bronner | Frantsiya | 22.6 | |
5 | Chen Kingkvan | Xitoy Respublikasi |
Beshni qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Pol Hanni | Shveytsariya | 21.9 | |
2 | Renos Frangudis | Gretsiya | 22.1 | |
3 | Jozef ser | Vengriya | 22.2 | |
4 | Poh Kimseng | Xitoy Respublikasi | ||
5 | Pat Dannaher | Janubiy Afrika |
Oltitani qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Martinus Teunissen | Janubiy Afrika | 21.7 | |
2 | Xovard Makfi | Kanada | 21.8 | |
3 | Börje Strandval | Finlyandiya | 22.6 | |
4 | Jorj Faxum | Misr | ||
5 | Lyu Changchun | Xitoy Respublikasi | ||
6 | Antonio Fondevilla | Argentina |
Etti qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Bob Pakard | Qo'shma Shtatlar | 21.2 | |
2 | Erik Grimbek | Janubiy Afrika | 21.8 | |
3 | Albert Shtaynets | Germaniya | 21.9 | |
4 | Erik Uaytsayd | Hindiston |
Sakkizni qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Mak Robinson | Qo'shma Shtatlar | 21.6 | |
2 | Aki Tammisto | Finlyandiya | 22.2 | |
3 | Karlos Xofmeyster | Argentina | 22.3 | |
4 | Dieudonné Devrindt | Belgiya | ||
5 | Mario Minay | Vengriya | ||
6 | Alfred König | Avstriya |
Chorak final
To'rt marotaba har birida uchta eng tez yuguruvchi yarim finalga yo'l oldi.
Bittasini qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Li Orr | Kanada | 21.2 | |
2 | Pol Hanni | Shveytsariya | 21.3 | |
3 | Bob Pakard | Qo'shma Shtatlar | 21.3 | |
4 | Jozef ser | Vengriya | 21.6 | |
5 | Egon Schein | Germaniya | 21.7 | |
6 | Tomas Besvik | Argentina |
Ikkala issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Uil van Beveren | Gollandiya | 21.7 | |
2 | Martinus Teunissen | Janubiy Afrika | 21.9 | |
3 | Bryus Xumber | Kanada | 22.1 | |
4 | Renos Frangudis | Gretsiya | ||
5 | Mutsuo Taniguchi | Yaponiya | ||
6 | Karlos Xofmeyster | Argentina |
Uchta issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Jessi Ouens | Qo'shma Shtatlar | 21.1 | = YOKI |
2 | Xovard Makfi | Kanada | 21.8 | |
3 | Erik Grimbek | Janubiy Afrika | 21.9 | |
4 | Aki Tammisto | Finlyandiya | 22.0 | |
5 | Feliks Rinner | Avstriya | ||
Albert Shtaynets | Germaniya | DQ |
To'rtinchi issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Mak Robinson | Qo'shma Shtatlar | 21.2 | |
2 | Tinus Osendarp | Gollandiya | 21.3 | |
3 | Karl Neckermann | Germaniya | 21.6 | |
4 | Dyula Gyenes | Vengriya | ||
5 | Börje Strandval | Finlyandiya |
Yarim final
Ikkala issiqlikning har birida eng tezkor uchta yuguruvchi so'nggi bosqichga yo'l oldi.
Bittasini qizdiring
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Mak Robinson | Qo'shma Shtatlar | 21.1 | = YOKI |
2 | Li Orr | Kanada | 21.3 | |
3 | Uil van Beveren | Gollandiya | 21.5 | |
4 | Bob Pakard | Qo'shma Shtatlar | 21.6 | |
5 | Karl Neckermann | Germaniya | 21.8 | |
6 | Erik Grimbek | Janubiy Afrika | 22.2 |
Ikkala issiqlik
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
1 | Jessi Ouens | Qo'shma Shtatlar | 21.3 | |
2 | Tinus Osendarp | Gollandiya | 21.5 | |
3 | Pol Hanni | Shveytsariya | 21.6 | |
4 | Martinus Teunissen | Janubiy Afrika | 21.8 | |
5 | Bryus Xumber | Kanada | 22.0 | |
6 | Xovard Makfi | Kanada | 22.0 |
Yakuniy
Rank | Ism | Millati | Vaqt | Izohlar |
---|---|---|---|---|
Jessi Ouens | Qo'shma Shtatlar | 20.7 | WR | |
Mak Robinson | Qo'shma Shtatlar | 21.1 | ||
Tinus Osendarp | Gollandiya | 21.3 | ||
4 | Pol Hanni | Shveytsariya | 21.6 | |
5 | Li Orr | Kanada | 21.6 | |
6 | Uil van Beveren | Gollandiya | 21.9 |
Kalit: WR = Jahon rekordi
Adabiyotlar
- ^ "Yengil atletika 1936 yilgi Berlin yozgi o'yinlarida: erkaklar 200 metrga". Sport ma'lumotnomasi. Arxivlandi asl nusxasi 2020 yil 17 aprelda. Olingan 9 iyul 2017.