Yengil atletika 1995 yilgi yozgi Universiada - balandlikka sakrash bo'yicha erkaklar - Athletics at the 1995 Summer Universiade – Mens high jump
The Erkaklar balandlikka sakrash tadbir 1995 yil yozgi Universiada 30 avgust - 1 sentyabr kunlari bo'lib o'tdi Hakatanomori atletik stadioni yilda Fukuoka, Yaponiya.[1]
Medalchilar
Oltin | Kumush | Bronza |
Dragutin Topich Yugoslaviya | Volfgang Kreissig Germaniya | Brendan Reyli Buyuk Britaniya |
Natijalar
Malaka
Malaka: 2,20 m (Q) yoki kamida 12 ta eng yaxshi (q) finalga yo'l oldi.
Rank | Guruh | Sportchi | Millati | 1.90 | 1.95 | 2.00 | 2.05 | 2.10 | 2.13 | 2.16 | Natija | Izohlar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | A | Volfgang Kreissig | Germaniya | – | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
1 | A | Brendan Reyli | Buyuk Britaniya | – | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
1 | A | Charlz Lefrançu | Kanada | – | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
1 | A | Dragutin Topich | Yugoslaviya | o | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
1 | B | Li Jin Taek | Janubiy Koreya | – | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
1 | B | Michiya Onoue | Yaponiya | – | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
1 | B | Allen Doakes | Qo'shma Shtatlar | – | – | – | – | o | – | o | 2.16 | q |
8 | A | Tomohiro Nomura | Yaponiya | – | – | – | xo | o | – | xo | 2.16 | q |
9 | A | Dimitrios Kokotis | Gretsiya | – | – | – | – | o | – | xxo | 2.16 | q |
9 | A | Devid Frazer | Avstraliya | – | – | – | o | o | – | xxo | 2.16 | q |
9 | B | Tao Rui | Xitoy | – | – | – | o | o | – | xxo | 2.16 | q |
12 | B | Yan Garret | Avstraliya | – | o | – | o | – | o | – | 2.13 | q |
13 | A | Pteris Valdmanis | Latviya | – | – | – | o | xo | o | xxx | 2.13 | |
14 | B | Richard Dunkan | Kanada | – | – | o | – | o | xo | xxx | 2.13 | |
15 | B | Ishik Bayraktar | kurka | – | – | o | – | o | – | xxx | 2.10 | |
16 | B | Mathias Ngadjadoum | Chad | – | o | o | xxo | xxx | 2.05 | |||
17 | A | Immanuil Xarigub | Namibiya | – | – | o | – | x | 2.00 | |||
18 | B | Vikas Sheqran | Hindiston | xo | o | xxx | 1.95 | |||||
B | Aisea Tukutau | Tonga | xxx | NM | ||||||||
A | Antuan Burk | Irlandiya | DNS | |||||||||
A | Xemraj Nayko | Mavrikiy | DNS | |||||||||
B | Entoni Idiata | Nigeriya | DNS |
Yakuniy
Rank | Sportchi | Millati | 2.05 | 2.10 | 2.15 | 2.17 | 2.19 | 2.21 | 2.23 | 2.25 | 2.27 | 2.29 | 2.31 | 2.33 | Natija | Izohlar |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dragutin Topich | Yugoslaviya | – | o | o | – | xo | – | o | – | xo | o | x– | xx | 2.29 | ||
Volfgang Kreissig | Germaniya | – | o | o | – | – | o | – | o | xo | xxo | xxx | 2.29 | |||
Brendan Reyli | Buyuk Britaniya | – | – | – | o | – | o | – | o | o | xxx | 2.27 | ||||
4 | Li Jin Taek | Janubiy Koreya | – | – | xo | – | – | o | – | xx– | o | xxx | 2.27 | |||
5 | Michiya Onoue | Yaponiya | – | o | o | – | – | xo | – | o | xo | xxx | 2.27 | |||
6 | Allen Doakes | Qo'shma Shtatlar | – | o | – | o | – | xo | – | o | xxx | 2.25 | ||||
7 | Yan Garret | Avstraliya | – | – | o | – | – | – | o | – | xxx | 2.23 | ||||
8 | Charlz Lefrançu | Kanada | – | – | xo | x– | o | x | –Xx | 2.19 | ||||||
9 | Tomohiro Nomura | Yaponiya | – | o | xxo | – | xo | xxx | 2.19 | |||||||
10 | Dimitrios Kokotis | Gretsiya | – | – | o | – | – | x– | xx | 2.15 | ||||||
10 | Tao Rui | Xitoy | – | o | o | – | xxx | 2.15 | ||||||||
12 | Devid Frazer | Avstraliya | o | xxo | xxx | 2.10 |