Dzyudo 2016 yilgi yozgi Olimpiada o'yinlarida - erkaklar 100 kg - Judo at the 2016 Summer Olympics – Mens 100 kg
Erkaklar 100 kg XXXI Olimpiada o'yinlarida | |||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Elmar Gasimov finalda Lukash Krpalek bilan to'qnash keladi. | |||||||||||||||||
Joy | Carioca Arena 2 | ||||||||||||||||
Sana | 2016 yil 11-avgust | ||||||||||||||||
Raqobatchilar | 34 34 millatdan | ||||||||||||||||
Medalchilar | |||||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dzyudo da 2016 Yozgi Olimpiada | ||
---|---|---|
Dzyudochilar ro'yxati Malaka | ||
Erkaklar | Ayollar | |
60 kg | 48 kg | |
66 kg | 52 kg | |
73 kg | 57 kg | |
81 kg | 63 kg | |
90 kg | 70 kg | |
100 kg | 78 kg | |
+100 kg | +78 kg | |
The erkaklar 100 kg raqobat dzyudo da 2016 Yozgi Olimpiada yilda Rio-de-Janeyro 11-avgust kuni bo'lib o'tdi Carioca Arena 2.
Oltin va kumush medallar bitta kurash bo'yicha turnir tomonidan aniqlandi, final g'olibi oltinni, yutqazgan esa kumushni qo'lga kiritdi. Dzyudo musobaqalari ikkita bronza medal bilan taqdirlandi. Chorak finalda mag'lub bo'lganlar bronza medali uchun yarim finalda yutqazganga qarshi kurashish huquqi uchun takroriy bahsda qatnashishdi (ya'ni chorak finalda mag'lubiyatga uchragan dzyudochilar A va B o'zaro kuch sinashdi, o'sha uchrashuv g'olibi ikkinchi yarmidan mag'lubiyatga uchradi. qavs).[1]
Musobaqa medallarini Isroilning a'zosi Aleks Giladi taqdim etdi Xalqaro Olimpiya qo'mitasi sovg'alarni Ozarbayjon dzyudo federatsiyasi prezidenti Rovnag Adullayev topshirdi.
Natijalar
Finallar
Yarim final | Yakuniy | |||||
Elmar Gasimov (AZE ) | 100 | |||||
Artem Bloshenko (UKR ) | 000 | |||||
Elmar Gasimov (AZE ) | 000 | |||||
Lukash Krpalek (CZE ) | 100 | |||||
Kiril Maret (FRA ) | 000 | |||||
Lukash Krpalek (CZE ) | 100 | |||||
Qayta ishlash
Qayta ishlash | Bronza medal | |||||||
Ramazon darvesh (TUZ ) | 000 | |||||||
Karl-Richard Frey (GER ) | 100 | Karl-Richard Frey (GER ) | 000 | |||||
Kiril Maret (FRA ) | 100 | |||||||
Qayta ishlash | Bronza medal | |||||||
Beka Gviniashvili (GEO ) | 000 | |||||||
Ryunosuke Xaga (JPN ) | 000 | Ryunosuke Xaga (JPN ) | 100 | |||||
Artem Bloshenko (UKR ) | 000 | |||||||
Hovuz A
Birinchi davra | Ikkinchi davra | Uchinchi tur | Chorak final | |||||||||||||||
Elmar Gasimov (AZE ) | 011 | |||||||||||||||||
Tagir Xaybulayev (RUS ) | 000 | |||||||||||||||||
Elmar Gasimov (AZE ) | 010 | |||||||||||||||||
Lyes Bouyacoub (ALG ) | 010 | |||||||||||||||||
Ivan Remarenko (BAA ) | 000 | |||||||||||||||||
Lyes Bouyacoub (ALG ) | 010 | |||||||||||||||||
Elmar Gasimov (AZE ) | 100 | |||||||||||||||||
Ramazon darvesh (TUZ ) | 000 | |||||||||||||||||
Ramazon darvesh (TUZ ) | 100 | |||||||||||||||||
Dominik Dugasse (SEY ) | 000 | |||||||||||||||||
Ramazon darvesh (TUZ ) | 001 | |||||||||||||||||
Xose Armenteros (Kub ) | 000 | |||||||||||||||||
Naidangiin Tuvshinbayar (MGL ) | 000 | |||||||||||||||||
Xose Armenteros (Kub ) | 001 | |||||||||||||||||
B hovuz
Birinchi davra | Ikkinchi davra | Uchinchi tur | Chorak final | |||||||||||||||
Martin Pacek (SWE ) | 000 | |||||||||||||||||
Cho Gu Xam (KOR ) | 000 | |||||||||||||||||
Cho Gu Xam (KOR ) | 000 | |||||||||||||||||
Soyib Qurbonov (So‘m ) | 000 | Artem Bloshenko (UKR ) | 100 | |||||||||||||||
Artem Bloshenko (UKR ) | 100 | Artem Bloshenko (UKR ) | 100 | |||||||||||||||
Shoh Husayn Shoh (PAK ) | 000 | |||||||||||||||||
Artem Bloshenko (UKR ) | 011 | |||||||||||||||||
Karl-Richard Frey (GER ) | 000 | |||||||||||||||||
Karl-Richard Frey (GER ) | 100 | |||||||||||||||||
Miklos Sirjeniks (HUN ) | 000 | |||||||||||||||||
Karl-Richard Frey (GER ) | 100 | |||||||||||||||||
Yan Naing Soe (MYA ) | 000 | |||||||||||||||||
Yan Naing Soe (MYA ) | 002 | |||||||||||||||||
Kristofer Jorj (TTO ) | 000 | |||||||||||||||||
Hovuz
Birinchi davra | Ikkinchi davra | Uchinchi tur | Chorak final | |||||||||||||||
Kiril Maret (FRA ) | 100 | |||||||||||||||||
Ayouba Traore (MLI ) | 000 | |||||||||||||||||
Kiril Maret (FRA ) | 001 | |||||||||||||||||
Xenk Grol (NED ) | 000 | |||||||||||||||||
Xenk Grol (NED ) | 101 | |||||||||||||||||
Kayl Reys (MUMKUN ) | 000 | |||||||||||||||||
Kiril Maret (FRA ) | 010 | |||||||||||||||||
Beka Gviniashvili (GEO ) | 000 | |||||||||||||||||
Toma Nikiforov (BEL ) | 100 | |||||||||||||||||
Javad Mahjub (IRI ) | 000 | |||||||||||||||||
Toma Nikiforov (BEL ) | 000 | |||||||||||||||||
Beka Gviniashvili (GEO ) | 101 | |||||||||||||||||
Beka Gviniashvili (GEO ) | 100 | |||||||||||||||||
Benjamin Fletcher (GBR ) | 000 | |||||||||||||||||
Hovuz
Birinchi davra | Ikkinchi davra | Uchinchi tur | Chorak final | |||||||||||||||
Lukash Krpalek (CZE ) | 010 | |||||||||||||||||
Muhammad Tavfiq Baxshi (AFG ) | 000 | Xorxe Fonseka (POR ) | 001 | |||||||||||||||
Xorxe Fonseka (POR ) | 100 | Lukash Krpalek (CZE ) | 000 | |||||||||||||||
Maksim Rakov (KAZ ) | 000 | |||||||||||||||||
Grigori Minashkin (est ) | 000 | |||||||||||||||||
Maksim Rakov (KAZ ) | 000 | |||||||||||||||||
Lukash Krpalek (CZE ) | 000 | |||||||||||||||||
Ryunosuke Xaga (JPN ) | 000 | |||||||||||||||||
Ryunosuke Xaga (JPN ) | 100 | |||||||||||||||||
Jevgeņijs Borodavko (LAT ) | 000 | |||||||||||||||||
Ryunosuke Xaga (JPN ) | 000 | |||||||||||||||||
Rafael Buzakarini (BRA ) | 000 | |||||||||||||||||
Rafael Buzakarini (BRA ) | 100 | |||||||||||||||||
Pablo Aprahamian (URU ) | 000 | |||||||||||||||||
Adabiyotlar
- ^ "Dzyudo - 100 kg erkaklar". Rio-2016. Arxivlandi asl nusxasi 2016 yil 20-avgustda. Olingan 8 avgust 2016.