Kentukki 425-yo'nalish - Kentucky Route 425
Kentukki 425-yo'nalish | ||||
---|---|---|---|---|
Yo'nalish haqida ma'lumot | ||||
Tomonidan saqlanadi KYTC | ||||
Uzunlik | 5.522 mil[1] (8.887 km) | |||
Asosiy birikmalar | ||||
G'arbning oxiri | AQSh 60 / KY 136 yilda Xenderson | |||
AQSh 41 / KY 136 yilda Xenderson | ||||
Sharqning oxiri | Pennyrile Parkway / Kelajak I-69 yilda Xenderson | |||
Manzil | ||||
Grafliklar | Xenderson | |||
Magistral tizim | ||||
|
Kentukki 425-yo'nalish (yoki Xenderson aylanib o'tishi) atrofidagi Janubiy Beltline Xenderson, Kentukki. Bu ikki qatorli yo'l AQSh 60-marshrut (AQSh 60) va KY 136 sharqdan to Pennyrile Parkway (kelajak) I-69 ) bilan kesishadi AQSh 41A, KY 1299 va AQSh 41. Bu hamma narsa bo'lgan qishloq avtomagistrali [sinfda chorrahalar. AQSh 41A kavşağında, shov-shuvli chiziqlar chorrahalarda tirbandlikni ogohlantirish uchun ishlatiladi.
Marshrut tavsifi
KY 425 bilan kesishgan joydan boshlanadi AQSh 60 va KY 136 g'arbda Xenderson, ikkiga bo'lingan Henderson aylanib o'tish yo'li bilan janubi-sharqqa qarab harakatlanmoqda. Yo'l qishloq xo'jaligi erlari orqali bir muncha rivojlanish bilan o'tadi va tashlandiq temir yo'l liniyasi orqali ko'prikka keladi. Marshrut sharqqa egilib, bilan kesishgan joyga keladi AQSh 41 Alt. KY 425 ko'proq qishloq xo'jaligi zonalari orqali Xendersonning janubida o'tadi va kesishmoqda KY 1299. Yo'l a bo'ylab joylashgan ko'prikka keladi CSX temir yo'l liniyasi va xochlar AQSh 41 va KY 136. Marshrut shimoli-sharqdan egilib, a ga kengayadi bo'lingan magistral bilan o'zaro almashinuvida uning sharqiy terminasiga kelganda Pennyrile Parkway (kelajak) I-69 ).[1][2]
Tarix
Magistral 1980-yillarda qurilgan bo'lib, oradan o'tgan yillarda vaqti-vaqti bilan ta'mirlash va ta'mirlash ishlari olib borilgan. Yo'lni to'rtta qatorga kengaytirish uchun etarli yo'l mavjud, ammo buni amalga oshirish uchun qat'iy rejalar yo'q.
Katta chorrahalar
Barcha yo'nalish ichida Xenderson okrugi.
Manzil | mil[1] | km | Belgilangan joylar | Izohlar | |
---|---|---|---|---|---|
Xenderson | 0.000 | 0.000 | AQSh 60 / KY 136 – Morganfild | G'arbiy terminus | |
| 2.429 | 3.909 | AQSh 41 Alt. | ||
| 3.398 | 5.469 | KY 1299 | ||
| 4.747 | 7.640 | AQSh 41 (KY 136 ) – Xenderson | ||
| 5.522 | 8.887 | Pennyrile Parkway ga AQSh 41 shimoliy / Audubon Parkway – Evansvill, Ouensboro, Medisonvill, Xopkinsvill | Sharqiy terminal, kelajak I-69; Pennyrile Pkwy. chiqish 76 | |
1.000 milya = 1.609 km; 1.000 km = 0.621 mil |
Adabiyotlar
- ^ a b v Kentukki Hamdo'stligi. "Rasmiy DMI marshrutlar jurnali". Olingan 26 dekabr 2012.
- ^ Google (2013 yil 7-fevral). "Kentukki 425 yo'nalishining umumiy ko'rinishi" (Xarita). Google xaritalari. Google. Olingan 7 fevral, 2013.