Janubiy Afrikaning 27-chi parlamenti viloyatlari milliy kengashi a'zolari ro'yxati - List of National Council of Provinces members of the 27th Parliament of South Africa
Bu a'zolarning ro'yxati Viloyatlar milliy kengashi ning 27-Janubiy Afrika parlamenti.
Tarkibi
Partiya | Delegat turi | Viloyat | Jami | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EC | FS | G | KZN | L | M | NW | Bosimining ko'tarilishi | Hojatxona | |||||
Afrika milliy kongressi | Doimiy | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 2 | 29 | 54 | |
Maxsus | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 1 | 25 | |||
Demokratik alyans | Doimiy | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 13 | 20 | |
Maxsus | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 7 | |||||||
Iqtisodiy erkinlik uchun kurashchilar | Doimiy | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 9 | 11 | |
Maxsus | 1 | 1 | 2 | ||||||||||
Freedom Front Plus | Doimiy | 1 | 1 | 2 | 3 | ||||||||
Maxsus | 1 | 1 | |||||||||||
Inkata Ozodlik partiyasi | Doimiy | 1 | 1 | 2 | |||||||||
Maxsus | 1 | 1 | |||||||||||
Jami | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 90 |
Doimiy delegatlar
Sharqiy Keyp
- Thembinkosi Apleni (EFF )
- Zolani Mkiva (ANC )
- Zukisva Ntsita (ANC)
- Nokuzola Ndongeni (ANC)
- Mlindi Nhanxa (DA )
- Mandla Rayi (ANC)
Free State
- Armand Kloet (FF + )
- Jorj Mixalakis (DA)
- Seiso Mohai (ANC)
- Moletsan Moletsan (EFF)
- Moji Lidiya Moshodi (ANC)
- Itumeleng Ntsube (ANC)
Gauteng
- Mbulelo Bara (DA)
- Muhammad Dangor (ANC)
- Amos Masondo (ANC)
- Kenni Motsamay (EFF)
- Vinni Ngvenya (ANC)
- Dennis Rayder (DA)
KwaZulu-Natal
- Lindiwe Bebee (ANC)
- Tim Brauteseth (DA)
- Yunus Karrim (ANC)
- Sindil Lutuli (EFF)
- Simo Mfayela (IFP )
- Muzi Mtetva (ANC)
Limpopo
- Mmamora Lilliet Mamaregane (ANC)
- Brenda Matevula (EFF)
- Tshitereke Matibe (ANC)
- Mamagase Elleck Nchabeleng (ANC)
- Shahidabibi Shayx (ANC)
- Beyers Smit (DA)
Mpumalanga
- Sonja Boshoff (DA)
- Dikeledi Gladis Mahlangu (ANC)
- Audrey Maleka (ANC)
- Archibold Nyambi (ANC)
- Sem Zandamela (EFF)
Shimoliy Keyp
- Villi Okamp (DA)
- Marta Bartlett (ANC)
- Delmeyn nasroniylari (DA)
- Silviya Lukas (ANC)
- Kenni Mmoiemang (ANC)
- Mmabatho Mokause (EFF)
shimoli g'arbiy
- Xitoy Dodovu (ANC)
- Fanie du Toit (FF +)
- Erik Landsman (ANC)
- Betta Lehihi (EFF)
- Tebogo Modise (ANC)
- Karin Visser (DA)
G'arbiy Keyp
- Endryu Arnolds (EFF)
- Maurensiya Gillion (ANC)
- Katlen Labuschagne (DA)
- Jako Londt (DA)
- Edvard Njandu (ANC)
- Ishoq Sileku (DA)
Adabiyotlar
- "Viloyatlar milliy kengashi". Xalq yig'ilishi. Arxivlandi asl nusxasi 2020 yil 8 mayda. Olingan 8 may 2020.