2010 yilgi Para o'yinlarida nogironlar aravachasida qilichbozlik - Wheelchair fencing at the 2010 Asian Para Games
Nogironlar aravachasi uchun fextavonie da 2010 yilgi Para Osiyo o'yinlari Guangda gimnaziyasida bo'lib o'tdi, Guanchjou, Xitoy 2010 yil 14 dan 16 dekabrgacha.
Medal xulosasi
Medallar jadvali
Osiyo Para o'yinlari-2010 rasmiy veb-saytidan olindi.[1]
Rank | Millat | Oltin | Kumush | Bronza | Jami |
---|---|---|---|---|---|
1 | Xitoy (CHN) | 7 | 5 | 7 | 19 |
2 | Gonkong (HKG) | 3 | 6 | 7 | 16 |
3 | Tailand (THA) | 1 | 0 | 3 | 4 |
4 | Iroq (IRQ) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Janubiy Koreya (KOR) | 0 | 1 | 1 | 2 |
6 | Quvayt (KUW) | 0 | 0 | 2 | 2 |
7 | Hindiston (IND) | 0 | 0 | 1 | 1 |
O'zbekiston (UZB) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Jami (8 millat) | 12 | 12 | 22 | 46 |
Medalchilar
Erkaklar
Tadbir | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
Shaxsiy épée A toifasi | Tian Tszianuan Xitoy | Duan Yanfey Xitoy | Korakod Sangsawang Tailand |
Chjan Ley Xitoy | |||
Shaxsiy épée B toifasi | Ammar Ali Iroq | Chung Ting Ching Gonkong | Abdulvahab El-Saedi Quvayt |
Tam Chik sum Gonkong | |||
Shaxsiy folga A toifasi | Chjan Ley Xitoy | Ye Ruyi Xitoy | Chan Ving Kin Gonkong |
Duan Yanfey Xitoy | |||
Shaxsiy folga B toifasi | Xu Daoliang Xitoy | Chung Ting Ching Gonkong | Ding Baozhong Xitoy |
Hui Charn Xang Gonkong | |||
Shaxsiy Saber A toifasi | Tian Tszianuan Xitoy | Chan Ving Kin Gonkong | Kassim M.Z. Malayziya |
Ye Ruyi Xitoy | |||
Shaxsiy Saber B toifasi | Hui Charn Xang Gonkong | Tam Chik sum Gonkong | Nuruddin Shayk Dovud Hindiston |
Cha-On-Sukto Tailand | |||
Jamoa folga | Xitoy (CHN) Duan Yanfey Xu Daoliang Ye Ruyi Chjan Ley | Gonkong (HKG) Chan Ving Kin Chung Ting Ching Hui Charn Xang Vong Tang Tat | Janubiy Koreya (KOR) Cho Yeong-Ra Jang Dong-Shin Kim Gi Xong Park In-Su |
Quvayt (KUW) Abdulloh al-Haddad Humud Ar-Radan Abdulvahab El-Saedi |
Ayollar
Tadbir | Oltin | Kumush | Bronza |
---|---|---|---|
Shaxsiy épée A toifasi | Yu Chuy Ye Gonkong | Kim Sun-Mi Janubiy Koreya | Fan Pui Shan Gonkong |
Rong Jing Xitoy | |||
Shaxsiy épée B toifasi | Saysuni Jana Tailand | Yao Fang Xitoy | Chan Yui Chong Gonkong |
Ye Xua Xitoy | |||
Shaxsiy folga A toifasi | Rong Jing Xitoy | Vu Baili Xitoy | Fan Pui Shan Gonkong |
Yu Chuy Ye Gonkong | |||
Shaxsiy folga B toifasi | Chan Yui Chong Gonkong | Yao Fang Xitoy | Saysuni Jana Tailand |
Ye Xua Xitoy | |||
Épée jamoasi | Xitoy (CHN) Rong Jing Vu Baili Yao Fang Ye Xua | Gonkong (HKG) Chan Yui Chong Fan Pui Shan Ng Justine Charissa Yu Chuy Ye | Hech qanday taqdirlanmagan |
Natijalar
Erkaklar
A toifadagi individual epey
Individual Epée toifasi B
A toifadagi individual folga
Shaxsiy folga B toifasi
Shaxsiy "Saber" toifasi
Shaxsiy "Saber" toifasi
Jamoa folga
Ayollar
A toifadagi individual epey
Individual Epée toifasi B
A toifadagi individual folga
Shaxsiy folga B toifasi
Jamoa folga
Adabiyotlar
- ^ "Nogironlar aravachasida fextavonie - medallar reytingi". Olingan 2011-07-20.